ügyvéd
Ügyvédi világ

Hogyan válasszuk ki a számunkra megfelelő ügyvédet?

Egyszer minden ember életében eljön az a pillanat, amikor szüksége lesz valamilyen jogi képviseletre. Akik nem igazán jártasak a jog világában, kell valaki, aki tisztában van a szakzsargonokkal és az ügyek menetrendjével. Ebben egy ügyvéd ideális partner lesz, azonban kiválasztani a megfelelő szakembert nem egyszerű, miután a kérdés igen összetett. Ugyanis nemcsak képviseletet, hanem bizalmas mellett is döntünk egyben. Vizsgáljuk meg, mely szempontokat érdemes figyelembe venni, hogy a számunkra megfelelő ügyvédet sikerüljön kiválasztani!

Szakértelem

Legelőször is természetesen jogi képviselőnknek rendelkezni kell a megfelelő tudással és szakértelemmel. Ha az ügyvéd nem igazán van birtokában a kellő ismeretekkel, lehet akármilyen szimpatikus, nem fog tudni eredményesen érvényt adni jogainknak. Akár egyszeri megbízásról van szó, akár tartós szakjogászi megbízáshoz keresünk illetőt, mindenképp legyen kompetens az adott témában. Bármilyen szakterület esetében járna el az ügyvéd (pl. adójog, pénzügyi jog, családjog, ingatlanjog, munkajog stb.), ne elégedjünk meg egy ügyvédi igazolvánnyal! Feltétlenül nézzünk utána a referenciáinak, és hallgassunk meg véleményeket is a munkásságáról. Egyes ügyvédi irodák garantált sikert ajánlanak minden feltétel ellenében – ezeket messzire kerüljük el!

Gyakori kontaktus

Amiatt, hogy a folyamat során mindig pontosan tudjuk, hogy áll jogi problémánk, már az elején tisztázzuk az ügyvéddel a kapcsolattartás gyakoriságát. Higgyük el, számunkra is megnyugtató lesz, hogy rendszeres időközönként tájékoztatást kapunk ügyünk menetéről. Ezért amikor sikerül konszenzusra jutni az ügyvéddel, rögtön közöljük vele, hogy milyen periódusokban szeretnénk beszámolót kapni.

Kölcsönös szimpátia

Miután az ügyvéd nemcsak jogi képviselőnk, hanem bizalmasunk is, így figyeljünk a kölcsönös szimpátiára is. Kommunikálhatunk ugyanis akár a világ legjobb szakemberével, ha nem alakul ki a bizalom, nem leszünk vele teljes mértékben nyitottak. Ezért semmiképp ne becsüljük alá az első kapcsolatkor létrejött – vagy épp hiányzó – szimpátia jelentőségét, mert hosszútávon bizony ezek felismerése is elengedhetetlen jogaink hatékony képviseletéhez.