Lézeres gyökérkezelés Budapest
Test és lélek

Lézeres gyökérkezelés fájdalommentesen

Nem is olyan rég, pár évtizede a foggyökérrel kapcsolatos problémák vége gyakran az volt, hogy a fog kihúzásra lett ítélve. Szerencsére manapság ez már nincs így. A korszerű technológia alkalmazásával, lézeres gyökérkezeléssel megőrízhetők a már látszólag megmenthetetlen fogak is. A gyulladt, kopott vagy akár nagy mértékben lepusztult, elhalt fogak gyökérkezelésével megmenthetők az épen maradt foganyagok. Így nem veszik el az egész fog.

Mikor lehet szükség gyökérkezelésre?

Egy fogászati beavatkozás előtt mindig szükség van személyes konzultációra a választott fogorvosunkkal, így azon mindig kiderül, hogy milyen kezelésre lehet szükségünk. Természetesen érdemes lehet már előtte is tájékozódni a lehetőségekről, gyökérkezelés beavatkozásra az alábbi esetekben lehet szükség:

  • Baleset révén letört fog esetében
    • A fog sérülése miatt a baktériumoknak könnyebb utat kapnak a fogbérüreg felé, így nem csupán esztétikai, hanem egészségügyi okokból is érdemes konzultálni fogorvosunkkal egy baleset után!
  • Pulpitis, azaz fogbélgyulladásnál
    • Fogszuvasodás miatt alakulhat ki. Ha a szuvasodás megfelelő időben kezeljük, a fogbélgyulladás is megelőzhető!
  • Fogbél elhalásnál
    • Ha a fogbélgyulladás során megszűnnek maguktól a fájdalmak, nem jelentenek jók. Valószínű, hogy a fog elhalt. Érdemes időben felkeresnünk fogorvosunkat, amennyiben fájdalmat tapasztalunk!
  • Gyökércsúcs körüli gyulladás
    • Ha túl sokáig nem foglalkozunk fogainkkal kapcsolatos fájdalmakkal, komolyabb bajok is felléphetnek, melyeket már mindenképp kezelni kell mielőtt komoly egészségügyi probléma keletkezhet belőle!

Gyökérkezelés fájdalommentesen

A gyökérkezelés komoly beavatkozás, ami megfelelő szakértelmet és technológiát igényel. A korszerű fogászatokban érzéstelenítő injekciót kapnak előtt a páciensek, így a procedúra fájdalommentesen megtörténhet.

Lépései:

  1. A kezelés során a fogorvos eltávolítja a rossz foganyagot
  2. A fogkorona átfúrása következik, ami szükséges a csatornák feltárásához.
  3. A gyökércsatornák megkeresése után a fogorvos elvátolítja a fertőzött fogbélt és csatornafalat, magyarán kitisztítja a fertőzött csatornákat.
  4. A procedúra végén a kémiai tisztítás jön, gyulladáscsökkentő anyagot juttatnak be a gyökércsatornába és lézer segítségével sterilizálják a csatornafalat.
  5. Megeshet hogy több alkalmas kezelésre van szükség, ilyenkor két kezelés között ideiglenes gyógyszeres gyökértömést alkalmaznak a fogorvosok.

Kezelés után rövid ideig érzékenyek lehetnek még a fogaink, de nem kell megijedni, rövidesen elmúlik, a hosszútávú eredmény miatt pedig mindenképp megéri!